Proaktif Önlemler, Kurumsal Kültür ve Uyumluluk

GRC LEGAL olarak potansiyel ihlalleri önlemek, işveren yaptırımlarını sıkılaştırmak veya olası dava veya uyuşmazlıklarda yardımcı olmak için birtakım kurumsal kültür girdileri üzerine çalışmaktayız.  Resmi sözleşmeler yürürlükte olsa bile, ihlal potansiyeli mümkündür. Bu nedenle, olası bir adli inceleme veya davada hukuka ve ticari teknik detaylara uygun sözleşmeler yapmak, kurumları her yönden korumak adına önemli bir proaktif önlem olacaktır.
 
GRC LEGAL olarak bu kapsamda istihdam ilişkisini baştan sona kapsayan stratejik insan kaynakları konularında geniş bir endüstri yelpazesindeki şirketlere danışmanlık yapıyoruz. Performans yönetimiçalışan uyuşmazlıkları  ve şikayetleriizinlerşirket içi soruşturmalarücret eşitliği meselelerikişilik envanter testlerigeçmiş kontrolleriortak işveren yükümlülükleri, yüklenicilerin veya asıl işveren/alt işveren pozisyonunun yanlış sınıflandırılmasıücret ve çalışma saati uyumu ve kısıtlayıcı sözleşmeler de dahil olmak üzere zamana duyarlı çalışan ilişkileri konularında müvekkil ve danışanlarımıza gerçek zamanlı olarak pratik ve proaktif stratejiler sağlamak için her gün hazır durumdayız.
 
Teklif mektuplarıyönetici istihdam sözleşmelerigizlilik sözleşmeleriçalışan el kitaplarıuyarılardanışmanlık sözleşmeleriyönetim kurulu danışmanlığıpersonel düzenlemelerifesih bildirimleri ve ayrılma sözleşmeleri dahil olmak üzere müvekkil ve danışanlarımız için eksiksiz bir yelpazeden düzenleyici ve denetleyici mekanizmalar oluşturuyoruz. Ayrıca yaşayan mevzuatla ilgili gelişme ve değişiklikleri konunun önemine binaen bülten olarak sunmaktayız.
 
Son olarak; çalışan verilerinin korunması konularında düzenli olarak tavsiyelerde bulunuyoruz. İstihdam ve kişisel verilerin işlenmesigüvenliği ve gizliliği hususları birbiriyle yakından ilişkilidir ve multidisipliner tecrübemiz bu alanda bize benzersiz bir hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Önemli olan bir nokta da çalışan verilerinin ele geçirildiği önemli veri güvenliği olaylarından kaynaklanan çalışan ilişkileri sorunlarıyla ilgili gerek özel gerek genel ilişkide kurumun ne yapacağı ile ilgilidir. Bu kapsamda sevk ve idare ettiğimiz kriz yönetimi ile ideal bir yol haritası çıkartıyoruz ve hukuki danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz.