GRC – Yönetişim, Risk, Uyumluluk & Regülasyon

 

21. yüzyılın kaçınılmaz gerçeği yeni nesil hukuk kültürüne paralel olarak dünyanın hızla değişen ve gelişen bu hukuki ortamında, GRC LEGAL olarak müvekkil ve danışanlarımız için uzun vadeli başarı sağlayan pratik ve sağduyulu bir yönetime rehberlik etmekteyiz. Müvekkil ve danışanlarımızın anılan karmaşık ve sürekli değişen ve gelişen mevzuat düzenlemeleriyle dolu yollarında onlara ışık tutuyoruz.

Kurumsal Yönetim

Bir ticari işletme kurulurken seçilen işletme türü, sorumluluğun hissedarlar ve/veya yönetim kurulu/müdürler kurulu arasında nasıl dağıtıldığını, şirketin kamu karşısındaki konuşlandırılmasını ve diğer önemli hususları belirleyecektir. Başlangıçta doğru kuruluş türünü seçmek, gereksiz maddi ve manevi enerji ve emek kayıplarını ve olası hukuki sorunları önlemeye yardımcı olacaktır.

Mevzuat Uyum Yönetimi

Regulatory Technology olarak da bilinen RegTech, yenilikçi teknoloji çözümleriyle çok sayıda sektörde düzenleyici süreçleri (risk, izleme, raporlama, değerlendirme, uyumluluk) yönetmekte olup günümüzde finans sektörünün ana tercihi ve odak noktasıdır.RegTech kullanan şirketler, operasyonel sistemlerini ve süreçlerini yeniden şekillendirmektedir.

Risk Değerlendirmesi ve Risk Yönetimi

Finansal teknolojiler ve finansal hizmetler sektörü; en karmaşık, küresel anlamda entegre edilmiş ve ciddi düzeyde düzenlemeye ve regülasyona tabi sektörlerden biridir.