İnsan ve Kültür & İş Hukuku

GRC LEGAL olarak tanınmış küresel halka açık şirketlerden küçük genç şirketlere; en önemli varlıkları olan çalışanları konusunda yol ve yön gösterici önleyici danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. İş dünyasına yön veren karmaşık istihdam ve iş hukuku mevzuatlarını, müvekkil ve danışanlarımızın iş ihtiyaçlarını ve işveren ve çalışan arasındaki yegâne kişisel ilişkileri anlayarak kurguluyoruz. Bu uzmanlık alanlarının birleşimi ile müvekkil ve danışanlarımız için genellikle duyguların ön plana çıktığı ve para ve itibar anlamında ciddi zarar yaratma riskinin yüksek olduğu konularda en iyi sonuçları elde etmemizi sağlamaktadır.
 
Müvekkil ve danışanlarımıza, anlaşarak çözülemeyen yüksek riskli iş uyuşmazlıklarında en iyi sonuçları elde etmek adına önleyici danışmanlık hizmeti verdiğimiz gibi işverenlerin mümkün olduğunca dava süreçlerinden kaçınmasına yardımcı oluyoruz.

İstihdam Sözleşmeleri ve
Ana Akım İş Hukuku Uygulamaları

Müvekkil ve danışanlarımıza özel iş ihtiyaçları ve uygulamalara özel olarak hazırlanmış, beyaz yaka, mavi yaka ve hizmet sektörünün özellikli istihdam ilişkilerine özel sözleşmeleri düzenlemekteyiz. Bu sözleşmeler, insan kaynakları ve iş hukuku süreçlerini sorunsuz hale getirmek için çok önemli olmakla birlikte potansiyel hukuki uyuşmazlıkları önlemeye veya en aza indirmeye yardımcı olmaktadır.

Proaktif Önlemler,
Kurumsal Kültür ve Uyumluluk

GRC LEGAL olarak potansiyel ihlalleri önlemek, işveren yaptırımlarını sıkılaştırmak veya olası dava veya uyuşmazlıklarda yardımcı olmak için birtakım kurumsal kültür girdileri üzerine çalışmaktayız. Resmi sözleşmeler yürürlükte olsa bile, ihlal potansiyeli mümkündür. Bu nedenle, olası bir adli inceleme veya davada hukuka ve ticari teknik detaylara uygun sözleşmeler yapmak, kurumları her yönden korumak adına önemli bir proaktif önlem olacaktır.