Kurumsal Finansman

 

Kurumsal finansman bulmak, özellikle yeni girişimciler için karmaşık bir konudur. Öyle ki; genç girişimler, şirketlerinin sermaye yapısını göz önünde bulundurarak vakti geldiğinde finansman kaynakları bulmak zorundadır. Bu kapsamda kurumsal(laşacak) yapının değerini artırmak için alınan önlemler; düzenleyici kurumlar ve müstakbel hissedarlar tarafından detaylı incelemeye tabi tutulabilir.
 
Kurumsal finansman seçenekleri başarıya ulaşmak için genellikle karmaşık hukuki ve ticari uygulamalar gerektirmekte ve genellikle farklı ticari kişilikleri ve yapıları içermektedir. Birçok şirket, tavsiye mektupları veya başkaca gerekli belgeleri için yalnızca iş ortaklarından, bankalarından veya diğer partner kuruluşlardan kaynak sağlamak zorunda kalmaktadır. Fakat, deneyimli bir iş dünyası avukatından tavsiye almak, hem bireyleri şahsi olarak hem de kurumları tüzel olarak korumak adına çok önemli bir adım olacaktır. GRC LEGAL olarak avukat-müvekkil gizliliği dahilinde üzerinde çalışılan konuya özgü ihtiyaçlar için tavsiyeler sağlamaktayız. Sözleşmesel süreçler karmaşık, detaylı ve hatta bazen içinden çıkılmaz bir hale gelebileceğinden, kurumsal finansman elde etmek noktasında güvenilir bir danışmandan alınan etkili tavsiyelerin gelecek inşası için hayati önem taşıdığına inanıyoruz.
 

Kurumsal Finansman, Veri Koruma ve Bilgi Teknolojisi ile Yakından İlgilidir

Veri korumakişisel verilerin korunması veya bilgi teknolojileri (IT) söz konusu olduğunda değer biçme ve değerleme ciddi bir problem haline gelebilir. Birçok şirket, bu tür varlıkların gerçek değerini ya hafife alır ya da gözünde büyütür. Daha da kötüsü, bazı kurumlar bazı iş akış süreçlerinin veya ürünlerinin veri koruma sürecine değer olduğunu bile fark etmeyebilir. Varlıkları paylaşmadan veya başkasına devretmeden önce, veri koruma konusunda sektörel olarak da tecrübeli bir uzmandan tavsiye almanın bu nedenle çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ne yazık ki şirketler, iş veya sermaye finansmanı aradıklarında bu tür temel kaynaklardan yararlanma konusunda yetersiz kalabilirler. GRC LEGAL olarak, veri korumakişisel verilerin korunması ve işlenmesi hususları ve bilgi teknolojileri varlık incelemesi ve kurumsal finansman anlaşmalarına dahil etmek üzere değerleme konusunda müvekkil ve danışan şirketlerimize yardımcı olmaktayız.
 

Kurumsal Finansmana Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

GRC LEGAL olarak kurumsal finansman sürecinin iş akış ve süreç planlaması, kurumsal finansman seçenekleri ve iş stratejisi konusunda iş hedeflerinizi ve hukuki çıkarlarınızı birincil derecede göz önünde bulundurarak yol haritanızı çıkartıyoruz. Ayrıca üçüncü taraf finansman kurumlar bakımından veri koruma ve değerlendirme ve iş değerlemesi konusunda yardımcı oluyor, çeşitli sektörlerde öz sermaye ve borç finansmanı işlemlerinde tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu sektörlerden bazıları; Teknoloji, E-Ticaret, Finansman Hizmetleri, İnternet, Telekomünikasyon, Perakende, Üretim olarak sıralanabilecektir.
 
Her bir ticari iş ve faaliyet bakımından sürecin kendine özgü detayları ve düzenleyici gereksinimleri olduğundan, hukuk danışmanlığı hizmetlerimizi bu özgünlere göre kurguluyoruz.