TMT – Teknoloji, Medya & Telekomünikasyon

Teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin artan kullanımıyla birlikte, teknoloji unsurları ile kişisel ve ticari veriler, bu konudaki hızlı değişen ve gelişen ulusal ve uluslararası mevzuatın da etkisiyle daha fazla güvenlik koruması ve proaktif dikkat gerektiren varlıklar haline gelmiştir. GRC LEGAL olarak müvekkil ve danışanlarımıza aşağıdaki konular da dahil olmak üzere, teknoloji hukukumedya ve telekomünikasyon varlıkları ile ilgili hukuki konularda danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Telekomünikasyon

Telekomünikasyon sektöründeki artan gelişmeler, çok disiplinli ve uzman hukuki çözümler gerektiren yeni yasal zorluklar ortaya çıkarmaktadır. Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren müvekkil ve danışanlarımız arasında hem yerli hem de uluslararası şirketler bulunmakta olup sektörle ilgili düzenleyici ve hukuki risk analizi, atılması gereken adımlar konusunda rehberlik ve yol göstericilik, mevzuat ile ilgili raporlama ve gerekli sözleşmesel süreçlerin dizayn edilmesi dahil olmak üzere birçok konuda hukuki danışmanlık sağlamaktayız.

Dijital Medya ve Reklamcılık

Medya endüstrisi hızlı bir dönüşüm geçirirken, gelişen medya hukuku dünyası, bilgi yayınlayan veya paylaşan herkes için her zamankinden daha zorlu hale gelerek gelişmektedir. Basılı gazete ve elektronik medyadan, bilgi paylaşımı ve yasal işlem potansiyeli saniyeler içinde viral hale gelen dijital sağlayıcılara kadar değişen müvekkil ve danışanlarımıza, son teknoloji ve medya hukuku dahil olmak üzere ilgili alanlardaki uyuşmazlık çözümü ve bilgi çağının gerçekleri uyarınca yönlendirici danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Teknoloji Dış Kaynak Kullanımı ve Sözleşmeleri

Birtakım programlama ve kodlama işlemleri de dahil olmak üzere bilişim teknolojilerinin dış hizmet tedariğine duyulan ihtiyaç, genellikle kaynak eksikliğinden ve genel giderlerin maliyetini düşürme isteğinden kaynaklanmaktadır. Ancak, dış kaynak kullanımı ne kadar basit olursa olsun, şirketler bilişim teknolojisi dış kaynak kullanımı ile ilgili sözleşme ve uygulamalarını hukuka uygun hayata geçirme konusunda dikkatli olmalıdır.

Bulut Bilişim Teknolojisi

Bulut Bilişim veya bulut depolama genellikle “Bulut” olarak adlandırılmakta ve paylaşılabilir bir kaynak havuzuna evrensel ağ erişimi sağlayan bir teknoloji modelini ifade etmektedir. Aynı zamanda bulut depolama, depolama sunucuları sağlayıcılarından bilgisayar hizmetleri aracılığıyla dijital verilere kolayca erişilebilirlik sağlayan teknoloji modelini ifade eder.