Sözleşme Süreçlerinin Yönetimi

Sözleşmeler ve ticari anlaşmalar, aktif faaliyette olan tüm şirketlerin ve ticari kuruluşların temelini oluşturmaktadır. Bu kapsamda GRC LEGAL olarak müvekkil ve danışan şirketlerimizin iş ihtiyaçlarına ve sektörlerine özgü hazırlanmış spesifik sözleşme örneklerini ve gerekli dokümantasyon sürecini hazırlayıp canlıya alma noktasında yardımcı olmaktayız.
 

Yazılı Varlıkların Önemi

İster kurum içi çalışanlara ister üçüncü şahıslara yönelik olsun, tüm sözleşmelerin profesyonel olarak gözden geçirilmesi ve hazırlanması hukuki anlamda büyük önem arz etmektedir. Kurumlar, internette bulunan hazır form sözleşme taslakları ve basit örnekleri ile yetinmemeli, onlara güvenmemeli veya tamamen başka süreçler için hazırlanmış örneklerden türetme bir sözleşmeye imza atmamalıdır. Bu kapsamda GRC LEGAL olarak kurumların ihtiyaçlarını analiz ederek somut uygulamaya uygun tavsiyelerde bulunmak için sizlerle karşılıklı istişare şeklinde çalışmaktayız. Her türlü vadeli gelecekte oluşabilecek uyuşmazlıklara karşı kurumunuza uygun hukuki korumayı sağlamaya yardımcı olmak için sıfırdan sözleşmeler hazırlıyor, aşağıdakiler dahil çeşitli düzenlemelerin üzerine tartışarak gerekli her türlü revize ile karşılıklı mutabakatı sürecini yönetiyoruz:
 
  • Genel Ticari/Kurumsal Sözleşmeler,
  • Satış-Tedarik Sözleşmeleri,
  • Veri Koruma Sözleşmeleri,
  • Franchising, Acentelik, Bayilik, Temsilcilik Sözleşmeleri,
  • Finansman Sözleşmeleri,
  • Üretim-Bakım-Onarım-Hizmet Sözleşmeleri,
  • Bilgi Teknolojisi Sözleşmeleri,
  • Hizmet Sözleşmeleri,
  • İstihdam/İş Sözleşmeleri,
  • Ana Akım ve Yeni Nesil Süreç ve Uygulama Bazlı Her Türlü Sözleşme

Ticari Sözleşmelerde Veri Koruma/Kişisel Veri Klozları

Ayrıca, kurumsal sözleşmelerin tüm unsurlarında veri koruma konusunu da istisnasız ele almaktayız. Pek çok şirket, veri koruma unsurlarına gereken özeni göstermemekte çünkü bunların özünde ve odak etki alanında ne olduğunu anlamakta güçlük çekmektedir. Örneğin; tüketici, müşteri veya tedarikçi listeleri gibi kişisel veri unsurları, istihdam veya gizlilik sözleşmelerinde ve hatta tüketici ve tedarikçi sözleşmelerinin bizzat kendilerinde genellikle göz ardı edilir veya hiç ele alınmaz. GRC LEGAL olarak bu anlamdaki bütün kurumsal ihtiyaçlarınızı ve yükümlülüklerinizi yerine getirdiğinizden emin olmanızı sağlıyoruz. Bunun yanında müvekkil ve danışanlarımızın faaliyet gösterdiği sektör dinamiklerini çok iyi biliyoruz. Teknoloji ve veri koruma prensiplerini, yeni nesil gelişen ve evrilen hukuk özgünlerine odaklayarak ve sektör dinamiği bilgimizle harmanlayarak sözleşme yönetimini buna göre sevk ve idare ediyoruz.