Ticari İş ve Akış Yönetimi

Ticari işlemlerin doğası gereği, bir işin tamamlanması ya da yarım kalması özellikle Türkiye coğrafyasında hayati önem taşımaktadır. Tüzel kişilik oluşturmaişletme finansmanıişletme operasyonları ve kurumsal yönetim, birleşmeler ve devralmalar, işletmenin varlığının çeşitli şekillerde sona erdirilmesi ve tasfiye dahil olmak üzere kurumsal yapıların doğuşundan sona erdiği ana kadar tüm yaşam döngüsünün her aşamasında GRC LEGAL olarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.
 

Ticari İşlem Türleri

Kurumsal yapılanmanın her aşamada sağlıklı ve uzun vadeli bir yapı yönetebilmek için gerekli olan çok sayıda sözleşmesel süreç ve ticari işlem bulunmaktadır. Aşağıda, ustalıkla yazılması gereken sözleşmeler gerektiren temel ticari işlemlere ilişkin bazı örnekleri bilginize sunuyoruz:
 
 • İş Akış Planları ve Yönergeleri/Görev Tanımları
 • İstihdam/İş Sözleşmeleri
 • Gizlilik Sözleşmeleri Politikaları
 • Veri Koruma Varlıklarının Tahsis İşlemleri
 • Tedarik ve Satış Sözleşmeleri
 • Genel Ticari Sözleşmeler ve Dokümantasyonlar
 • Franchising/Acentelik/Bayilik/Temsilcilik Sözleşmeleri
 • Bilişim Sistemleri ve Yazılım Sözleşmeleri
 • İnternet Sitesi Politikaları ve Kullanım Koşulları
 • İnternet ve E-Ticaret Sözleşmeleri ve Gerekli Altyapı Tesisi
 • Şirket Hukuki Alt Yapı Check-Up Kontrolü ve Değerlendirmesi
GRC LEGAL olarak kurumsal şirketler çalışma ekosistemindeki hukuki deneyimimiz, detaylı ticari işlemler konusunda danışmanlık hizmeti vermek için bizlere sağlam bir temel sağlamaktadır. Böylece kurumlara, kurum olarak atılan her adımda doğru ve hukuki korumayı haiz kararları vermiş olmanın getirdiği rahatlığı sunmaktayız.
 

Kurumsal Süreçlerin Her Aşamasında Ticari İşlem Yardımı

Kurumsal süreçler ve faaliyetlerde hangi aşamada olunursa olunsun, GRC LEGAL olarak ihtiyacınız olan hukuki hizmetleri nokta atışı olarak sağlamaktayız. Örneğin, iş planlama ve yeni girişim süreçlerinde karşılıklı istişare ile ihtiyaçlarınıza en uygun iş yapısına karar vermenize yardımcı oluyoruz. İlaveten, ticaret dünyasının her aşamasında özgü sözleşmeler hazırlayıp müzakere etmeye, kurumsal finansmandan kar elde etmeye ve hem çalışanlar hem de bağımsız yükleniciler için sözleşmeler oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Ayrıca, işletme ve kurumsal yönetim aşamasında, talep üzerine çeşitli kurum içi hizmetleri ele almak için gerektiğinde konusunda uzman partnerlerimizle genel danışmanlık hizmetlerini de temin edebilmekteyiz.
 

Uyuşmazlık Yönetimi ve Ticari Davalar

GRC LEGAL olarak müvekkil ve danışanlarımızın işlerini doğru şekilde yürütmek istediklerinin bilinciyle ticari anlaşmazlık ve uyuşmazlıkları en başından önlemek için her adımda işletmelere önleyici ve proaktif hukuki destek sağlamaktan gurur duyuyoruz. Müvekkil ve danışan şirketlerimize önleyici hukuk hizmetlerimizi telafisi mümkün olmayan ve ciddi zaman, emek ve maddi kayba uğratan süreçlerden koruyarak ve kurum içi hukuk kültürü tesis ederek entegre ediyoruz.